http://none-smilodon.livejournal.com/ ([identity profile] none-smilodon.livejournal.com) wrote in [personal profile] gns_ua 2010-04-14 02:21 am (UTC)

давно так не сміявся. спростувати цю ідею можна "від оберненого". якщо для економіки корисно виконання беззмістовних робіт, то ймовірно найпростіший спосіб її (економіки) стимулювання - це створення таких робіт. беремо для прикладу автоматизацію, вона звільняє руки відповідо шкідлива! прибираємо з ткацького верстату ЧПУ - економіці кращає (робоче місце). але стоп, станок все-ще щось робить, але ж можна зробити ручний станок! прибираємо автоматичний прядильний верстат і сворюємо ще 100 робочих місць замість минулого одного. економіці ще краще! але це ще не вершина досконалості, навіщо нам взагалі станок, якщо якісь 100 годин і те саме можна сплести руками? нові 100 робочих місць. т.ч. 1*100*100 = 10000 робочих місць з кожного станка. це ж сільки споживачів одночасно виникає! ну і в палеоліт повернулись заодно.

продовжуємо. без сумніву час витрачений на звітність перед державою - це час витрачений на вітер. чим сладніша та заплутаніша податкова система якоїсь держави, тим більше часу витрачають бізнеси на звітність. оскільки марно втрачений час створює робочі місця (споживачів) й цим стимулює економіку, можна сказати що чим складніша та неефективніша податкова система якоїсь держави, тим сильнішою буде її економіка. перевіряємо, Україна входить в десятку країн з найскладнішою податковою і звітною системою, чи входить Україна в десятку країн з найрозвинутішою економікою? подвійний контроль: якщо безмістовні роботи створюють споживання, то ймовірно різке спрощення податкової системи знищить купу робочих місць і призведе до різкого зубожіння населення. Грузія з 2002 року різко спростила свою податкову систему, чи зубожіло її населення без такого корисного кейсіанства?


Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting