http://kondybas.livejournal.com/ ([identity profile] kondybas.livejournal.com) wrote in [personal profile] gns_ua 2010-03-30 06:49 pm (UTC)

Тут накладається зовсім інший процес - еволюція самих технологій. Він подібний біологічній еволюції, основні принципи якої:
1. заповнити усі ніші, витісняючи конкурентів
2. екстенсивно рости, поки не гримне
3. пробувать будь-що, якщо таки гримне

Власне, попит - річ непрогнозована, неможливо наперед вгадать "market-killer product" та прицільно викинуть саме його. Тому різні виробники, коли вичерпуються можливості росту в старих нішах, починають запускать пілотні проекти, якими навпомацки шукають вільного для розвитку місця. Якщо пілотний проект зазнає провалу - запускається інший проект в іншому напрямку. Якщо проект вдалий - починається екстенсивний ріст в цьому напрямку, підтягуються конкуренти - і так доти, поки знайдене вільне місце не вичерпається.

Вдалі приклади подібної техноеволюції - нетбуки із ееепц чи смартфони із іфоном на чолі. Невдалі приклади - таблет-пц та седжвей від Біла Гейтса.

Те саме і в медіасфері. Спочатку були дійсно революційні прориви із плазмою та лцд-девайсами, чи із проекторами. Зараз ця ніша екстенсивно заповнюється, по 200 пікселів та по 5 дюймів на рік. Ну, буде невеличкий сплеск із стереоТБ. І так аж доти, допоки не вичерпається ресурс ніші. Якщо в ніші іде екстенсивний ріст - значить ресурс все ще не вичерпано.

Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting